Słuchawka do prysznica – co należy o niej wiedzieć?

Słuchawka prysznicowa to najważniejszy element każdego prysznica. To właśnie ona jest tym elementem, z którego wydobywa się woda oblewająca ciało. Jak jednak można zauważyć w sklepie, na rynku dostępna jest naprawdę spora liczba różnego rodzaju słuchawek. Czym się należy kierować, aby wybrać dla siebie możliwie najlepszy model? Jakie cechy powinny być w tym wypadku kluczowe?

Model jedno czy wielofunkcyjny?

Od czego powinno się zacząć kupowanie takiego elementu wyposażenia? Zdecydowanie najważniejszą sprawą jest to, czy słuchawka do prysznica będzie jedno, czy też dwufunkcyjna. O co w tym wypadku chodzi?
Model jednofunkcyjny to taki, który może zapewniać użytkownikowi tylko jeden rodzaj strumienia wody. Jest to rozwiązanie tanie, ale też wystarczające dla wielu użytkowników.
Oczywiście, jeśli ktoś chce mieć nieco bardziej zaawansowany model, może zawsze wybrać słuchawkę wielofunkcyjną. Charakteryzuje się ona tym, że głowica jest ruchoma, a to daje użytkownikowi możliwość ustawienia konkretnego trybu pracy, czyli rodzaju strumienia. Oprócz klasycznego strumienia deszczowego możliwe jest również ustawienie lekkiej mgiełki, silnego hydromasażu czy też strumienia miękkiego, który rewelacyjnie się sprawdza w celach relaksacyjnych.

Materiał wykonania słuchawki

Kolejną bardzo ważną sprawą, o której nie można zapominać, jeśli chce się mieć naprawdę dobry model słuchawki prysznicowej (zobacz w sklepie Łazienka Rea), jest materiał, z którego jest ona zrobiona. Jakie są najpopularniejsze rozwiązania w tym zakresie?
Jeśli komuś nie zależy na wysokiej jakości i ceni sobie po prostu niską cenę, polecanym modelem będzie słuchawka plastikowa. Oczywiście wiedzieć trzeba to, że będzie ona bardzo nietrwała. Wystarczy tylko raz ją upuścić, aby doszło do jej pęknięcia. A jak wiadomo, tego rodzaju słuchawki dość często lądują na podłodze kabiny czy też w wannie. Z tego też powodu poleca się, aby wybrać model nieco mocniejszy, czyli metalowy. Wiedzieć jednak trzeba, że taki model powinien być wykonany z materiału nierdzewnego, co zapobiegać będzie jego szybkiego zniszczeniu w wyniku działania wody.

Comments are closed.