Najmodniejsze modele drzwi prysznicowych do kabiny

Drzwi prysznicowe do kabiny są elementem, bez którego nie można wyobrazić sobie jej użytkowania. To dzięki nim każda kąpiel nie kończy się zalaniem całej łazienki. Drzwi są też ważnym elementem dekoracyjnym. To one nadają wnętrzu charakteru. Jakie są najmodniejsze typy drzwi do kabiny? Na jakie szczególnie warto zwrócić uwagę?

Drzwi z bezbarwnego szkła

Drzwi z białego, przezroczystego szkła to tradycyjna propozycja, która cieszy się dużym zainteresowaniem klientów niemal od zawsze. To bardzo uniwersalny wybór, który będzie dobrze wyglądał w każdej łazience, niezależnie od jej wystroju. Takie drzwi nie blokują dostępu światła, więc dobrze sprawdzają się nawet w kabinach typu walk-in, które najczęściej zajmują dużą powierzchnię. Ciemne szkło mogłoby sprawić, że w kabinie będzie ciemno i nawet zapalenie w łazience światła nie będzie wystarczającym rozwiązaniem. Bezbarwne szkło za to umożliwi dobre doświetlenie każdego kąta kabiny. Szkło sprawdza się też w klasycznych kabinach o łukowatym kształcie.

Drzwi prysznicowe z matowymi pasami

W ostatnich sezonach hitem są drzwi prysznicowe do kabiny ze sklepu online łazienka-rea.com.pl, które są wykonane z bezbarwnego szkła ozdobionego matowymi wstawkami. Nie ma tu mowy o łączeniu ze sobą różnych typów szkła, ale raczej o stosowaniu specjalnych naklejek o matowej powierzchni. Pasy wykonane z nich znajdują się na takich wysokościach, by zasłaniały miejsca intymne osoby biorącej prysznic. To bardzo ciekawe rozwiązanie, bo drzwi tego typu wpuszczają do kabiny prysznicowej światło, ale równocześnie zapewniają pewną dozę intymności osobie korzystającej z prysznica. Może to przydać się zwłaszcza w mieszkaniach, w których jest tylko jedna łazienka i domownicy są zmuszeni korzystać z niej równocześnie. Dzięki takim drzwiom prysznicowym to już nie będzie problem. Osoby, których matowe pasy nie przekonują, mogą też wybrać drzwi, które są wykonane ze szkła szronionego. Są modne, estetyczne, eleganckie i skutecznie chronią intymność domowników. Z pewnością to dobry wybór, zwłaszcza do dobrze doświetlonych łazienek.

Comments are closed.