Na co zwrócić uwagę wybierając baterię do wanny?

Baterie wannowe dostępne są w wielu ciekawych wzorach i kolorach. Producenci oferują nowoczesne i klasyczne rozwiązania, które sprawdzą się w każdej aranżacji.

Bateria do wanny – rodzaje

Baterie wannowe można znaleźć w wersji podtynkowej i natynkowej. Pierwszy model charakteryzuje się tym, że wszystkie wewnętrzne elementy zamontowane są w ścianie, a na zewnątrz widoczny jest jedynie mechanizm sterujący. Baterie podtynkowe są niezwykle eleganckie i łatwe w czyszczeniu. Modele natynkowe montuje się bezpośrednio do instalacji i cały mechanizm jest widoczny. Obie wersje dostępne są z jedną gałką, bądź dwoma uchwytami do regulacji wody. Dostępne są także baterie stojące, które montowane są bezpośrednio w wannie.

Nowoczesna bateria wannowa – jak wybrać?

Nowoczesna bateria do wanny przede wszystkim powinna być wykonana z wytrzymałych materiałów, które zapewnią długie i bezawaryjne działanie. Nie bez znaczenia jest aspekt wizualny. Bateria wannowa powinna współgrać z wnętrzem i pasować do pozostałych elementów wyposażenia łazienki. Dostępne są modele wykonane w stylu nowoczesnym, industrialnym czy retro. Dodatkowo producenci oferują baterie w kolorze srebrnym, białym, złotym, a nawet czarnym. Warto także zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje. Niektóre modele mają wbudowany perlator, który oszczędza wodę. Jest także możliwość wybrania baterii z termostatem, który szczególnie przydatny jest podczas kąpieli dziecka. Można znaleźć baterie, które odporne są na osadzanie kamienia lub z ogranicznikiem temperatury wody.

Bateria wannowa stojąca

Baterie do wanny stojące wyglądają niezwykle zgrabnie i estetycznie. Z łatwością można je także zamontować, gdyż nie ma konieczności kucia w ścianie i kombinowania z instalacją wodną. Niektóre wanny nie mają możliwości zamontowania baterii, dlatego często obok montowana jest półka, na której znajduje się bateria. Dostępne są baterie stojące z jednym otworem, dwoma, a nawet czterema. Dzięki temu można zamontować nie tylko korpus baterii, ale również słuchawkę lub pokrętło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *