Lustra łazienkowe – co warto o nich wiedzieć?

Choć lustro uważane jest za zdecydowanie jeden z najważniejszych elementów wyposażenia łazienki, to jednak wielu inwestorów odnawiających lub też wyposażających zupełnie nowe łazienki nie wie, jak się powinno wybierać lustra łazienkowe. Co więc warto o nich wiedzieć?

Dlaczego lustro w łazience jest tak ważne?

Zanim przejdzie się do tego, na jakie cechy lustra należy zwracać uwagę podczas jego kupowania, w pierwszej kolejności dowiedzieć się trzeba tego, z jakiego powodu jest ono w ogóle aż tak mocno polecanym elementem wyposażenia. Co sprawia, że każda łazienka musi być wyposażona w lustro?
Jak się okazuje, powody w tym wypadku są dwa. Przede wszystkim wiedzieć trzeba, że łazienka to niezwykle ważne miejsce do pielęgnacji ciała. Trudno sobie wyobrazić sytuację, gdy kobiety będą nakładały makijaż czy też poprawiały włosy bez lustra. Co więcej, jest ono również bardzo ważne dla mężczyzn, ponieważ poprawne i bezpieczne ogolenie się bez lustra będzie często po prostu niewykonalne.
To jednak nie wszystko, ponieważ lustro to także niezwykle ważny element estetyczny. Jest ono w stanie bardzo wyraźnie powiększyć przestrzeń w łazience, dzięki czemu wydaje się ona większa.

Podstawowe cechy dobrego lustra łazienkowego

Co trzeba wiedzieć o lustrach łazienkowych? Przede wszystkim warto na początek upewnić się, jaki powinien być jego kształt. Na rynku dostępne są różne warianty i przeważnie inwestorzy mają problem z tym, aby poprawnie wybrać kształt lustra. W tym wypadku wiele zależy tak naprawdę od gustu inwestora. Najbardziej praktyczna jest oczywiście wersja prostokątna, lecz często wybierane są inne kształty. Nie da się ukryć, że lustro okrągłe do łazienki pasuje często o wiele lepiej niż kwadratowe.
Kolejną sprawą jest to, jakiej wielkości ma być kupowane lustro. W tym wypadku wszystko tak naprawdę zależy od wielkości łazienki, a także od tego, gdzie lustro będzie umieszczone. Zdecydowanie najlepiej powiesić je oczywiście nad umywalką, lecz zanim wybierze się konkretny rozmiar, warto sprawdzić np. położenie gniazdek lub innych elementów kolidujących.

Comments are closed.